قبلا چون دائیم یه مسافرت هوایی داشت ، برگشتش رفته بودیم استقبالش تو فرودگاه امام و خلاصه فرودگاه نرفته نبودم!!! بگذریم که عاشق هواپیما بودم و تو نمایشگاه هوایی روبروی پارک ارم تهران ، داخل هواپیماهای مختلفش به گشت و گذار پرداختم و پیشنهاد میکنم اگه علاقه مند هستید یه سر به اونجا بزنید.

اوایل رانندگیم و تا همین اواخر خیلی حال و حوصله شلوغی و داخل شهر رو نداشتم و معمولا سریعترین راه ها رو انتخاب میکردم که خارج از ترافیک و شلوغی باشه اما وقتی رفتم تو اسنپ میبایست دقیقا توی شهر میبودم و مسافر سوار میکردم. اون روزای اول ، یه مسافر بهم خورد برای فرودگاه مهرآّباد ، همیشه دوست داشتم یه بار برم مهرآباد اما اینکه دقیقا فرودگاه کجای تهران میشه رو نمی دونستم.

تو اپ راننده اسنپ ، اول که شما مشخص میکنی درخواست مقصد مسافرهای داخل طرح الودگی و ترافیک برات بیاد یا نه ، بعدم تو مسیریاب نشان ، قسمت مسیریابیش مشخص میکنید که از مسیرهایی بری که تو طرح ترافیک و الودگی نباشه . حالا با این شرایط یه درخواست فرودگاه مهراباد برام اومده و تقریبا مطمئن بودم خارج از منطقه طرح ها هست . خلاصه رفتم و مسافر رو سوار کردم و زمانی که مسافر سوار میشه قشنگ مشخصه که این چجور آدمیه ، میخواد حرف بزنه یا عقب کز کنه و بیرون رو نگاه کنه.

اومد جلو نشست و گفت من ساعت 7 پرواز دارم و الان ساعت 5 هست و یه جور برو که برسم گفتم اکی ، این مسیریاب میگه که حدود 70 دقیقه دیگه میرسیم فرودگاه ، گفتش که راننده اسنپ قبلیه اینو یه مسیر برده که هم به پرواز دیر رسیده ، درواقع اصلا نرسیده و فرداش رفته و هم جریمه شده! گفتم یا خدا.اینم عجله داره حالا حداقل زود برسیم و این مسیریاب هم امیدوارم مسیری رو نشون داده باشه که در سریعترین زمان برسیم.

اعتراف میکنم که تا چند وقت قبل ، اسامی اتوبانها و ازادراه ها اصلا برام مهم نبود و مثلا اگه کسی میپرسید الان کدوم اتوبان هستیم میگفتم نمی دونم تا اینکه بعد از ماجرای اسنپ مهم شد. انداختم بابایی و در طول مسیر اون مسافر ضمن اینکه از کارش میگفت و اینکه چند وقت یکبار میره جنوب ، حواسش به مسیر و مسیرنمایشی گوشی هم بود و بعد ازمدرس شمال و چمران گفتش که این مسیرخوبه ، اگه مثلا از همت میرفتیم می موندیم تو ترافیک و این مسیری که داریم میریم خوبیش اینه که فقط یک ربع تو ترافیک هستیم و بعدش مسیر خلوت میشه و اینا ، خلاصه رسیده بودیم به نزدیکی های ورودی یادگار امام که بین ما یه صحبتی شد و من یه سوال از ماشین پرسیدم و گفت فلان قطعه ماشین که بین فلانجا و فلانجای ماشین هست چیه ؟ گفتم نمی دونم ، اونم گفت یادم نمی یاد و زنگ زد به پسرش که این اسمش چی بود!!!

یعنی دیگه چقدر پیگیر!!! میگفت من از مکانیکی ماشین شروع کردم و الان مکانیک ماشین های صنعتی هستم و چقدر راهنمایی و اینا درباره ماشین که بماند ، خلاصه در حین حرف زدن بهم گفت برو سمت یادگار امام و من گفتم چشم و تو اون ترافیک یهو دیدم یکی از پشت بهم زد!!! دو تایی پیاده شدیم و دیدم راننده پشت سری هی داره فحش میده که فلان و اینا و من داشتم عمق فاجعه رو نگاه میکردم که اون اقای مسافر سریع پرید جلو که ماشینت چیزی نشد و اون یکی که بهم زد گفت سمندی پیچید جلوش و اون زد به من و مسافر گفت فاصله ات رو رعایت میکردی و خلاصه ماجرا ختم یه خیر شد و ماشین چیزی نشد. بهش گفتم شما از کجا اینو میگید؟؟

گفتش که من خودم قبلا پراید داشتم و سپرش خوبه ، از طرفی اگه خدای نگرده ماشین اسیب ببینه ، قسمت انتهای سپر به سمت در فشار میاره و قشنگ شکم میکنه که برای شما اینطوری نشد! گفتم دمت گرم واقعا . قسمت بود با هم هم مسیر بشیم . وارد یادگار امام که شدیم دیگه خلوت و رسوندمش تا دم ترمینال و بهم گفت خالی برنگردی ها! همینجاها وایسا برات مسافر میاد. خلاصه هر چی انرژی مثبت بود در اون سفر به سمتم اومد گفتم خداروشکر ، چه آدم باحال و دنیا دیده و چشم و دل سیری واقعا .

بعدش که اونو پیاده کردم یه جا وایسادم که دوباره درخواست بیاد و یه مسافر دیگه بزنم و برم که یه آقایی سوار شد که مکالمه ما در طول سفر فقط حرف ما این بود فلانجا میری؟ بله و بریم و یه جا هم که بخاطر مقصد یه ورودی رو رد کردم و ازش کمک خواستم که اینجا دقیقا چجوریه ؟؟ سمت محل شماست گفتش که من همینجا پیاده میشم و میرم. گفتم هر جور میل شماست . پیاده اش کردم و اونم رفت سمت زندگی خودش

بله ، در 2 سفر پشت سر هم ، به فرودگاه یکی رفت و یکی برگشت ، 2 مدل آدم مختلف دیدم و چقدر آدمها با هم فرق میکنن . اخلاقها و رفتارشون . راننده اسنپ هم یکی مثل بقیه مردمه .

+اهان اینو هم اضافه کنم که اون اقای دوم ، رفت عقب نشست و 99 درصد مسافرهای خانم هم عقب میشینن به جز یک مورد که مستقیم اومد جلو نشست. به نظرم در تمام اینها نکات روانشناسی گنجونده شده!

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها